Haber

Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun 96. Yıldönümü Kutlandı

PEKİN, 1 Ağustos (Xinhua) — Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun (PLA) 1 Ağustos’taki kuruluşunun 96. yıldönümü münasebetiyle Pazartesi günü bir resepsiyon düzenlendi.

Devlet Konseyi Üyesi ve aynı zamanda Merkez Askeri Komite üyesi olan Savunma Bakanı Li Shangfu, Çin Komünist Partisi (ÇKP), Devlet Konseyi ve Merkez Askeri Komite adına ordu personeline, üyeler çağrısında bulundu. silahlı polis, sivil işçiler, yedek askerler, milisler, gaziler, ordu kahramanları. ve rol modeller kutlandı.

Li, yeni dönemde ordunun parti yapısını güçlendireceğini, askeri eğitimi yoğunlaştıracağını ve savaşa hazırlığı artıracağını söyledi.

Ulusal yeniden birleşme davasını kararlılıkla ilerletmekten bahseden Savunma Bakanı, ordunun aynı anda askeri idaresini iyileştireceğini ve entegre ulusal stratejilerini ve stratejik yeteneklerini pekiştirip güçlendireceğini belirtti.

Li ayrıca, ordunun 2027’deki yüzüncü yıl hedeflerine ulaşmak için daha hızlı hareket etmesi ve kendilerini dünya standartlarına yükseltmesi çağrısında bulundu.

Bakan, Çin ordusunun değişim ve düzensizliğin hakim olduğu bir dünyaya daha fazla güvenlik ve pozitif enerji getireceğini vurguladı.

Resepsiyon, Milli Savunma Bakanlığı tarafından Büyük Halk Salonu’nda verildi.¦

cinehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu