Haber

DEVA Parti Milletvekili Burak Dalgın 2024 bütçesini eleştirdi

DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın, “2024 bütçesi, çalışıp kazanan orta sınıftan vergi toplayan, milletimizin kaynaklarını büyük ölçüde faiz ateşinde yakan, mali disiplin yerine israfla devam eden bir kara deliktir.” söz konusu.

Dalgın, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 2024 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin “ılımlı bir vergi yükü, faiz alanlara müjde, kamuda tasarruf bekleyenler için hayal kırıklığı” olduğunu savundu.

Hükümetin bütçeyle her gün 20 milyar lira vergi toplamak istediğini iddia eden Dalgın, “Vergi kamçısı orta sütunun sırtında şaklamaya devam edecek. Türkiye’nin orta sütunu olan çimento zaten büyük darbe aldı.” Ekonomik kriz ne yazık ki artık bütçenin yükünü de taşıyacak.” Sözlerini söyledi.

Hükümete seslenen ve gelir vergisi dilimlerinin bir an önce güncellenmesini isteyen Dalgın, eşiklerin reel enflasyon oranında artırılmasını talep etti.

2024 bütçesine baktıklarında 1,25 trilyon liralık faiz ödemesi gördüklerini kaydeden Dalgın, her ay 100 milyar liranın faiz ödemesine gideceğini kaydetti.

Dalgın, “Meclisimize sunulan 2024 bütçesi, çalışıp para kazanan orta sınıftan vergi toplayan, milletimizin kaynaklarını büyük oranda faiz ateşinde yakan, mali disiplin yerine gösterişle devam eden bir kara deliktir.” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu